
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 5 |
| Connection Method | Plug |
Stock: 1106
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13306
Ext.Price$0.13306
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13306 | $0.13306 |
| 10 | $0.11821 | $1.18210 |
| 50 | $0.10502 | $5.25100 |
| 100 | $0.09100 | $9.10000 |
| 500 | $0.07886 | $39.43000 |
| 1000 | $0.07255 | $72.55000 |
| 3000 | $0.06674 | $200.22000 |
